تحقق ۹۰ درصد تعهد اشتغال چهارمحال و بختیاری


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: ۹۰ درصد تعهد اشتغال استان از سوی دستگاه های اجرایی در سال جاری محقق شد.

به گزارش ایرنا، حفیظ الله فاضل روز چهارشنبه در نشست شورای اشتغال این استان افزود: تعهد اشتغال سال جاری استان یک هزار و ۶۴۹ هزار مورد است که می بایست تاکنون ۱۶ هزار مورد آن محقق می شد، اما از این میزان تاکنون ۱۴ هزار و ۳۰۰ مورد محقق و در سامانه رصد ثبت شده است.
وی بیشترین میزان تعهد اشتغال دستگاه های اجرایی استان را مربوط به سازمان صنعت، معدن و تجارت دانست و گفت: این سازمان در سالجاری ۵ هزار و ۱۰۲ شغل ایجاد کرده و نسبت به تعهد خود ۴ هزار و ۵۰۰ شغل بوده جلوتر است.
فاضل تصریح کرد: سازمان جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز دارای تعهد ایجاد بیشترین شغل در استان هستند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری در ادامه به طرح مشاغل خانگی در استان اشاره کرد و گفت: از ابتدای اجرای طرح مشاغل خانگی تاکنون ۳ هزار و ۷۵۰ طرح به بانک های عامل استان معرفی شده است.
فاضل تصریح کرد: برای این تعداد طرح ۱۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده که تاکنون ۶۱ میلیارد ریال آن از سوی بانک ها پرداخت شده است.
به گزارش ایرنا، آمار غیررسمی بیکاری در چهارمحال و بختیاری بیش از ۶۰ هزار نفر اعلام شده است.
براساس اعلام مرکز آمار ایران، چهارمحال و بختیاری در تابستان ۹۶ با نرخ بیکاری ۱۸.۳ درصد در فهرست نخست بالاترین میزان درصد بیکاری کشور قرار دارد.

منبع : خبرگزاری ایرنا

برای مشاهده آخرین اخبار استخدام استانداری چهارمحال و بختیاری اینجا کلیک کنید

 اخبار استخدامی و اقتصادی

پاسخ دهید

اجرا شده توسط: همیار وردپرس